Radio Vitez 91,3 FM
Kultura

Predstava ,,Bogoboj” GKM-a Vitez održana u HKC-u

U srijedu, 5. studenoga, u dvorani HKC-a Nova Bila, izvedena je predstava “Bogoboj” Gradskog kazališta mladih Vitez.
Riječ je o komediji nastaloj po motivima Molièreovog Tartuffea, čiji tekst i režiju potpisuje Marko Mirković. Predstava na duhovit, ali i oštar način razotkriva licemjerje, lažnu svetost i manipulaciju onih koji vjeru koriste kao sredstvo moći i vlastite koristi.
U predstavi su nastupili: Sunčica Strukar, Robert Šafradin, Lea Brnada, Ivana Stojak, Marina Matijanić i Ana Ćurak, uz tehničku potporu Ive Šakić i produkcijsku podršku Ivana Sajevića. Po završetku predstave publika u Novoj Biloj nagradila je ansambl dugotrajnim pljeskom, potvrdivši još jednom da GKM Vitez uspješno spaja humor, kritiku i snažnu društvenu poruku.
Predstava je održana u okviru manifestacije “Dani Ive Andrića 2025.”, čiji nositelj je Gradska biblioteka Travnik.

povezani članci

Predstava “Čarobno kazalište” zatvorila 17.Kazališne dane

Uredništvo

BuFest 2025. zatvoren uz nezaboravan smijeh

Senada Vurm

Franjevački muzej u Gučoj Gori obilježava Međunarodni dan muzeja

Uredništvo

Vitez: Gostuje komedija “Balkanski muškarci”

Uredništvo

U Vitezu predstavljanje knjige ‘Kad istina progovori- svjedočanstavo hrvatskog generala’

Senada Vurm

Srednja glazbena škola Jakova Gotovca proslavila 30. rođendan

Uredništvo

Ostavi komentar