Radio Vitez 91,3 FM
Lokalne vijesti

Načelnik Marjanović u Sarajevu potpisao ugovor

Načelnik Općine Vitez Boris Marjanović danas je s federalnom ministricom okoliša i turizma Nasihom Pozder potpisao ugovor po provedenom javnom pozivu za program ”Sanacija i uklanjanje nesanitarnih (divljih) odlagališta otpada na području Federacije BiH”.

Ministrica je potpisala ugovore po ovoj stavci u ukupnom iznosu od 320.391 KM, kao i za program ”Podrška boljem funkcioniranju upravljanja zaštićenim područjima”, u iznosu od 88.547 KM.

Potpisivanju ugovora prisustvovali su, uz načelnika Marjanovića, ministar prostornog uređenja, graditeljstva i zaštite okoliša Zapadnohercegovačkog kantona Mato Lončar, gradonačelnik Grada Tuzle Zijad Lugavić, načelnik Općine Kiseljak Mladen Mišurić Ramljak, načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić, načelnik Općine Kupres Danko Jurič, načelnik Općine Kreševo Boris Marić, načelnik Općine Bosanski Petrovac Mahmut Jukić, ravnateljica JP Park prirode ”Hutovo blato” Irena Rozić, te Ajla Mrnjavac iz Općine Stari Grad Sarajevo i Safet Kulo iz Općine Olovo.

Ovom prilikom ministrica Pozder je izjavila da su današnji ugovori jasan pokazatelj opredijeljenosti Ministarstva da se problemi okoliša rješavaju u partnerstvu s lokalnim zajednicama.

povezani članci

LARIS BEŠIĆ šesti put seniorski državni prvak

Uredništvo

Izdajem dvosoban stan – Vitez

Senada Vurm

Kiseljak: Smrtno stradala pješakinja

Senada Vurm

Nogometni klub Vitez: Novi trener je Jasmin Džidić

Uredništvo

JKP Vitkom: Uklanjanje snijega i otklanjanje srušenog stabla u Vitezu

Senada Vurm

Asocijacija mladih SDA Vitez organizira darivanje krvi

Uredništvo

Ostavi komentar