Radio Vitez 91,3 FM
Lokalne vijesti

Načelnik Marjanović u Sarajevu potpisao ugovor

Načelnik Općine Vitez Boris Marjanović danas je s federalnom ministricom okoliša i turizma Nasihom Pozder potpisao ugovor po provedenom javnom pozivu za program ”Sanacija i uklanjanje nesanitarnih (divljih) odlagališta otpada na području Federacije BiH”.

Ministrica je potpisala ugovore po ovoj stavci u ukupnom iznosu od 320.391 KM, kao i za program ”Podrška boljem funkcioniranju upravljanja zaštićenim područjima”, u iznosu od 88.547 KM.

Potpisivanju ugovora prisustvovali su, uz načelnika Marjanovića, ministar prostornog uređenja, graditeljstva i zaštite okoliša Zapadnohercegovačkog kantona Mato Lončar, gradonačelnik Grada Tuzle Zijad Lugavić, načelnik Općine Kiseljak Mladen Mišurić Ramljak, načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić, načelnik Općine Kupres Danko Jurič, načelnik Općine Kreševo Boris Marić, načelnik Općine Bosanski Petrovac Mahmut Jukić, ravnateljica JP Park prirode ”Hutovo blato” Irena Rozić, te Ajla Mrnjavac iz Općine Stari Grad Sarajevo i Safet Kulo iz Općine Olovo.

Ovom prilikom ministrica Pozder je izjavila da su današnji ugovori jasan pokazatelj opredijeljenosti Ministarstva da se problemi okoliša rješavaju u partnerstvu s lokalnim zajednicama.

povezani članci

Načelnik Marjanović primio uspješnog sportaša iz Viteza Davida Čečuru

Uredništvo

Gastro fest 2026. ponovno stiže u Novi Travnik

Uredništvo

Obavijest za pomjeranje termina javne rasprave za gradski park

Uredništvo

Udruga sportskih ribolovaca Vitez poziva na akciju čišćenja obala i otvorenje sezone ribolova

Senada Vurm

VITKOM: Sutra bez vode prigradsko naselje

Uredništvo

Ovnak Oil nagrađuje vašu vjernost vrhunskim nagradama

Senada Vurm

Ostavi komentar