5.3 C
Vitez
06/12/2025
Radio Vitez 91,3 FM
Lokalne vijesti

Više tisuća posjetitelja na tradicionalnoj “Kazanijadi”

Više tisuća posjetitelja okupilo se ove nedjelje u naselju Krčevine kod Viteza na tradicionalnoj manifestaciji „Dani kazandžija i izvornog bećarca – Krčevine 2025“, poznatijoj kao Kazanijada.

Ova manifestacija, koja iz godine u godinu privlači sve veći broj posjetitelja iz cijele Središnje Bosne i ove je godine spojila tradiciju, pjesmu, veselje i mirise domaće rakije. U natjecateljskom dijelu programa su sudjelovale brojne kazandžije koje su pokazale svoje vještine u pečenju rakije, a stručni žiri ocjenjivao je kvalitetu, aromu i tradicionalni način priprave.

Uz zvuke izvornog bećarca, harmonike i tamburice, posjetitelji su uživali u bogatom zabavnom i gastronomskom programu. Na štandovima su se nudili domaći proizvodi – rakije, suhomesnati specijaliteti, sirevi i kolači, a posebno zanimanje izazvale su radionice posvećene starim zanatima, dok je gost iznenađenja bio dinosaurs u prirodnoj veličini.

Organizatori ističu kako je cilj manifestacije očuvati tradiciju i običaje ovog kraja, ali i promovirati domaću proizvodnju i turističke potencijale općine Vitez.

„Kazanijada je postala simbol zajedništva, druženja i ponosa našeg kraja. Ponosni smo što se svake godine okuplja sve više ljudi koji prepoznaju vrijednost tradicije“, poručili su iz organizacijskog odbora.

Manifestacija je završila zajedničkim druženjem uz izvornu glazbu, bećarce i obilje domaće hrane, a posjetitelji su složno poručili – vidimo se i iduće godine u Krčevinama!

povezani članci

Prijavljivanje plana proizvodnje za narednu godinu

Uredništvo

VITKOM: Sutra bez vode prigradsko naselje

Uredništvo

VITEZ: Potpisan Memorandum o suradnji

Uredništvo

Nova Bila: Dekan medicinskog fakulteta Mostar u službenoj posjeti

Uredništvo

U Gornjem Vakufu-Uskoplju prikupljeno 22.650 KM za dječiji vrtić “Zvončić”

Uredništvo

VITEZ: Osnaživanje mentalnog zdravlja kod žena

Uredništvo

Ostavi komentar