Radio Vitez 91,3 FM
Vijesti BiH

Oduzeta veća količina mobitela i drugih uređaja

Ovlaštena službena lica Uprave za neizravno oporezivanje u operativnoj akciji „ŠTEK“ oduzeli su veću količinu telefona i druge robe u vrijednosti 450.000,00 KM.

Ovlaštena službena lica Uprave za neizravno oporezivanje, Odsjek za provođenje propisa, Grupa za sprečavanje krijumčarenja i prekršaja, RC Tuzla, u operativnoj akciji kodnog naziva „ŠTEK“, koja je rezultat samostalnog operativno – taktičkog rada, izvršili su lociranje objekta i identifikaciju pravnog lica na području RC Tuzla gdje je pronađena veća količina mobilnih telefona prokrijumčarena na područje Bosne i Hercegovine.

Najnoviji modeli mobilnih telefona bili su originalno upakirani u kartonske kutije na kojima su bile fotografije makete telefona i zaštitnih stakala, a koja nije asocirala da se u njima nalaze skupocjeni mobilni telefoni. Pravno i odogovorno lice nije posjedovalo nikakvu dokumentaciju o porijeklu, odnosno dokaz da je ista prošla redovnu carinsku proceduru pri ulasku u carinsko područje BiH. U objektu je također pronađena i roba koja je zabranjena za uvoz bez odgovarajućeg odobrenja nadležne Agencije (optički nišani, roba za medicinske namjene), spremna za daljnju distribuciju, za koju vlasnik također nije posjedovao nikakvu dokumentaciju o porijeklu.

Tijekom realizacije operativne akcije pronađeno je 546 mobilnih telefona (Galaxy S 25 Ultra, iPHONE 16 ProMAX, S 24 ULTRA i dr.), 70 satova (Apple) kao i druga zabranjena roba. Ukupna vrijednost privremeno oduzete robe je 450.000,00 KM.

Protiv počinitelja nezakonitosti poduzete su zakonom propisane mjere i radnje.

Uprava za neizravno oporezivanje poziva sve građane da na otvorenu liniju UIO broj 080 02 06 07 prijave svaki oblik nelegalne trgovine, porezne ili carinske utaje. Svi pozivi su besplatni i potpuno anonimni.

 

povezani članci

Danas isplata invalidnina u Federaciji BiH, evo i iznosa

Senada Vurm

Otkrivena imena državljana BiH – imovina im zamrznuta, zbog terorizma

Uredništvo

Potvrđena optužnica zbog ubojstva osmero djece u Vitezu

Uredništvo

U Federaciji danas Dan žalosti zbog tragedije u Tuzli

Senada Vurm

Kiša, susnježica i snijeg uz zahlađenje, jači vjetar u Hercegovini

Senada Vurm

Potresi jačine 3,6 po Rihteru pogodili dva bh. grada

Senada Vurm

Ostavi komentar