Radio Vitez 91,3 FM
Lokalne vijesti

Zdravstvo KSB: Započeli pregovori resornog ministarstva i sindikata

U Travniku je danas održana nova sjednica Vlade Kantona Središnja Bosna, a na prijedlog Ministarstva zdravstva i socijalne politike usvojen je Prijedlog zakona o izmjeni Zakona o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti obitelji s djecom.

Ministar Anto Matić je istaknuo i što je novo kada su u pitanju pregovori sa Sindikatom stomatologa i liječnika u vidu kolektivnih ugovora..

“Što se tiče zakona radi se samo o usklađivanju za porodilje koje su u radnom odnosu jer smo došli u situaciju da porodilje koje nisu u radnom odnosu imaju veće naknade od ovih koje jesu. S tim izmjenama zakona ćemo tu nepravdu poravnati tako da će biti u istom pravnom statusu.”, istaknuo je ministar.

Pregovor sa Sindikatom stomatologa i liječnika je započeo, a kako je ministar naglasio radi se o izmjenama koje će troškove povećati na milijunsku brojku.

“Jučer smo održali pravi sastanak sa Sindikatom, Sindikat je iznio svoj zahtjev i obavili smo prvi razgovor. Sljedeći tjedan ćemo se ponovno sastati, nadam se da ćemo svi biti zadovoljni, a Ministarstvo i Vlada će ponuditi ono što se realno može isfinancirati. Nadam se da će Sindikati prihvatiti naše sugestije, mi ćemo pokušati udovoljiti što je više zahtjeva moguće i koje budu tražili. Tu je više zahtjeva vezano za kolektivne ugovore, dežure i godišnje odmore koje bi trebalo promijeniti, nešto se odnosi na ustanove, nešto na nas, a naši pravnici su analizirali njihove zahtjeve i pokušavamo vidjeti što bi od svega toga trebalo biti u kolektivnom sporazumu, a što ne. Puno toga će biti jasnije kada sa Zavodom definiramo financijski okvir s obzirom da svaka izmjena kolektivnog ugovora podrazumijeva plaćanje, bilo da se radi o dežurama ili nečemu drugom. Još čekamo konačnu informaciju sa Zavoda koliko bi to sredstsva bilo i o kojem se povećanju radi te koja ćemo prava probati uklopiti u financijski okvir. Ne mogu točno reći koliko ti zahtjevi točno iznose, ali se radi o milijunskom iznosu. Na papiru se čini da su to mali zahtjevi, ali kada se to pomnoži ispada zaista puno. Nismo još točno izračunali točnu brojku, ali je sasvim sigurno milijunska.”, kazao je Matić.

izvor: viteski.ba/radiovitez.ba

povezani članci

Uskoro 32. obljetnica konvoja „Bijeli put”

Uredništvo

Počela rekonstrukcija školskog dvorišta osnovne škole “Uskoplje”

Uredništvo

Zbog vremenskih neprilika obustavljen odvoz otpada u Vitezu

Senada Vurm

Održan tradicionalni 22. Prvosiječanjski uspon na Zabrđe

Senada Vurm

Obilježavanje Svih svetih i Dušnog dana

Uredništvo

Središnja Bosna: Snažan investicijski ciklus u razvoju općine

Uredništvo

Ostavi komentar