Radio Vitez 91,3 FM
Lokalne vijesti

U OŠ Vitez nastava u ponedjeljak, u Dubravici i Biloj odgođena

Sukladno Kalendaru rada osnovnih škola Kantona Središnja Bosna u ponedjeljak 12.1.2026. godine je prvi nastavni dan drugog obrazovnog razdoblja školske 2025./26. godine za Osnovnu školu „Vitez“ u Vitezu, navode iz Uprave ove škole.

Drugo obrazovno razdoblje počinje po sljedećem rasporedu:

Kolektivne odgode nastave u Kantonu Središnja Bosna za škole koje rade po hrvatskom planu i programu neće biti. Iz nadležnog ministarstva poručeno je kako nema osnove za odgodom nastave za drugo polugodište, koje počinje 12.siječnja. Ministar Bojan Domić naveo je kako je školama, ukoliko se nastava ne može održati iz objektivnih razloga kao što su problemi sa grijanjem, ostavljena mogućnost samostalnog odlučivanja, te da u tom slučaju trebaju poslati plan nadoknade.

Nastava za tjedan dana odgođena u osnovnim školama Dubravica i Bila, a trebala bi biti nastavljena u ponedjeljak, 19. siječnja. Kako navode razlozi za ovakvu odluku su prvenstveno povezani s otežanim prometovanjem ruralnim naseljima.

OBAVIJEST O ODGODI NASTAVNOG PROCESA 9.1.2026.

povezani članci

Promocija knjige “Semiotika Bosne” u povodu Dana državnosti BiH

Senada Vurm

Igor Botić pokrenuo humanitarnu akciju: Pomozimo zajedno sugrađaninu u potrebi

Senada Vurm

Sazvana sjednica Sabora KSB – za ponedjeljak

Uredništvo

Proslavljeno 26. godina nove Hrvatske bolnice “Dr. fra Mato Nikolić”

Uredništvo

Uspješno provedena akcija „START“ u borbi protiv zloupotrebe opojnih droga

Uredništvo

Predstave oduševile publiku u Vitezu

Uredništvo

Ostavi komentar