Radio Vitez 91,3 FM
Lokalne vijesti

Vlada KSB izdvojila 25.000 KM za kupovinu kuće za izgradnju memorijalnog centra za djecu žrtve rata

U okviru humanitarne akcije “Srcem za Osmicu”, kojom se planira kupovina kuće za memorijalni centar za djecu žrtve rata stigla je i službena potvrda podrške Vlade Kantona Središnja Bosna.

Na današnjoj sjednici Vlada je usvojila odluku kojom se odobrava 25.000 KM iz tekuće pričuve kao financijski doprinos ovoj inicijativi. Sredstva su dodijeljena na zahtjev Ministarstva obrazovanja, znanosti, mladih, kulture i sporta, koje je pokrenulo proceduru u cilju osiguravanja dijela potrebnog iznosa za kupovinu objekta i uređenje prostorije koja će služiti kao spomen-soba te prostorija za rad Udruge Osmica.

Ova odluka predstavlja važan korak u realizaciji akcije i potvrđuje institucionalnu potporu projektu koji ima snažnu emocionalnu i društvenu vrijednost za cijelu zajednicu, koja se uostalom kroz razne inicijative uključila u ovo akciju.

povezani članci

Održana “Bila noć” u Kiseljaku: Vitežaninu uručeno priznanje

Uredništvo

Izviješće iz MUP-a Kantona Središnja Bosna

Uredništvo

Evo gdje Lidl gradi ključni objekat za Središnju Bosnu

Uredništvo

Vitežanka Ena Pezić doktorirala na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije, Sveučilišta u Zagrebu

Uredništvo

HPD Vitez organizira tradicionalnu Planinarsku špekijadu

Uredništvo

Klub navijača Dinama Vitez: Plava priča živi i kod nas – postani član Dinama!

Senada Vurm

Ostavi komentar