Radio Vitez 91,3 FM
Kultura

Promocija drugog izdanja knjige „Bijeli put– Put čovjekoljublja 1994.“

Matica hrvatska Vitez ima čast pozvati javnost na promociju drugog izdanja knjige „Bijeli put – Put čovjekoljublja 1994.“, autora Davora Kolende, koja će se održati u ponedjeljak, 23. veljače 2026. godine u 19.00 sati, u dvorani HKD Napredak u Vitezu (Stjepana Radića b.b.).

Promocija se organizira u povodu desete obljetnice smrti dr. sc. Slobodana Langa, počasnog građanina Viteza, humanista, liječnika i mirotvorca, čije je djelovanje trajno obilježeno organizacijom humanitarnih konvoja „Libertas“ za pomoć opkoljenom Dubrovniku te konvoja za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu, namijenjenih pomoći Hrvatima u Lašvanskoj dolini.

Knjiga „Bijeli put – Put čovjekoljublja 1994.“ donosi trajno svjedočanstvo o jednom od najznačajnijih humanitarnih pothvata tijekom Domovinskog rata. Prvo izdanje ove knjige predstavnici Udruge „Bijeli put“ iz Zagreba darovali su na Općoj audijenciji u Vatikanu kao dar Hrvata iz Bosne i Hercegovine Svetom Ocu papi Franji.O knjizi će govoriti dr. Vlado Tabak, počasni građanin Viteza, Perica Jukić, ministar obrane u Vladi HRHB. Program će moderirati Zdenko Antunović.

povezani članci

Zagreb: Prijateljstvo ne poznaje granice

Uredništvo

U mjuziklu “Sarajevo, moje drago” glume Vitežani

Uredništvo

RIM: Marko Plavčić održava svečani adventski koncert

Uredništvo

BZK Preporod Vitez obilježio Dan državnosti trodnevnim programom

InfoDesk

BuFest 2025. zatvoren uz nezaboravan smijeh

Senada Vurm

Dječji etno kutak u Napretkovoj Etno galeriji narodnih nošnji

Uredništvo

Ostavi komentar