Radio Vitez 91,3 FM
Vijesti BiH

Poznato kakvo nas vrijeme očekuje do kraja godine

Bosnu i Hercegovinu u narednim danima očekuje pretežno stabilno vrijeme, uz hladna jutra, mraz i povremenu buru na jugu zemlje, priopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.

Danas će u većem dijelu Bosne preovladavati umjereno, ponegdje i pretežno oblačno vrijeme, uz postepeno razvedravanje. U ostatku zemlje bit će uglavnom vedro. Vjetar će biti slab, većinom sjevernog i sjeveroistočnog smjera. Dnevne temperature kretat će se od 1 do 7 stepeni, dok će na jugu dosezati i do 12 stupnjeva Celzijusa.

U nedjelju, 28. prosinca, sunčano vrijeme očekuje se na jugu i jugozapadu zemlje. U ostalim krajevima bit će umjereno do pretežno oblačno, uz postepeno razvedravanje tijekom dana. Na jugu i jugozapadu puhati će umjerena do pojačana bura, dok će u ostatku zemlje vjetar biti slab do umjeren, sjevernog i sjeverozapadnog smjera. Jutarnje temperature iznosit će od – 3 do 4 stupnja, a na jugu do 6, dok će dnevne biti između 0 i 6, na jugu od 8 do 13 stuonjeva.

Ponedjeljak, 29. prosinac, donosi sunčano vrijeme u cijeloj zemlji. Jutra će biti hladna, uz pojavu mraza, a vjetar slab i promjenljivog smjera. Jutarnje temperature kretat će se od – 6 do 0 stupnjeva, na jugu do 4, dok će dnevne iznositi od 2 do 8, a na jugu do 12 stupnjeva Celzijusa.

Slično vrijeme zadržat će se i u utorak, 30. prosinca. Preovladavat će sunčano vrijeme, uz umjeren porast naoblake u poslijepodnevnim satima. Jutra će ponovo biti hladna, uz mraz. Na jugu i jugozapadu očekuje se umjerena do pojačana bura, dok će u ostatku zemlje puhati slab do umjeren sjeverni i sjeverozapadni vjetar. Jutarnje temperature iznosit će od – 4 do 2, na jugu do 4, a dnevne od 0 do 6, dok će na jugu dostići i do 12 stupnjeva.

U srijedu, 31. prosinca, očekuje se sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Jutro će biti vrlo hladno, sa mrazom. Tijekom noći predviđa se porast naoblake, što bi u nižim predjelima Bosne moglo donijeti slabu kišu, dok se u višim područjima očekuju susnježica ili snijeg. Vjetar će biti slab do umjeren zapadnog i jugozapadnog smjera. Jutarnje temperature kretat će se od – 8 do – 2 stupnja, na jugu do 2, dok će dnevne iznositi od – 2 do 2, a na jugu do 5 stupnjeva Celzijusa.

povezani članci

Utorak neradni dan u Federaciji

Senada Vurm

FBiH: Dan žalosti zbog smrti Halida Bešlića

Uredništvo

U BiH i danas kiša, a sljedeći tjedan moguć i snijeg!

Urednik

Bradara i Sztáray: Reforme i projekti su najbrži put BiH prema EU

Uredništvo

DF: Kandidat za Predsjedništvo BiH iz reda hrvatskog naroda

Uredništvo

Parlament FBiH odlučuje o ključnim mjerama zaštite žena i djece

Uredništvo

Ostavi komentar